9 października 2023 roku na orliku przy SP 92 na gdańskiej Zaspie odbyła się pierwsza jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych organizowanych dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 45 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych w czternastu konkurencjach lekkoatletycznych. Wynik każdego zawodnika, który zajął miejsca od 1 do 15 został przeliczony na punkty do klasyfikacji drużyn szkolnych. Dodatkowo startujący walczyli o pamiątkowe medale. Nasi uczniowie zdobyli aż 20 medali oraz mnóstwo czwartych, piątych i szóstych miejsc co daje nam wiele punktów w klasyfikacji drużyn. Na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsi uczestnicy zawodów czyli uczennice i uczniowie klas 4,5. Dziewczęta z tej grupy wiekowej zdobyły całe podium w konkurencji biegu na 200m oraz pierwsze i drugie miejsce w sprincie na 60m. Chłopcy młodsi wywalczyli pierwsze i trzecie miejsce w biegu na 200m. Grupa starsza dziewcząt zdobyła pierwsze i trzecie miejsce w chodzie sportowym na 1000m, pierwsze i trzecie miejsce w biegu na 200m, drugie miejsce w sprincie na 60m, drugie i trzecie miejsce w skoku w dal. Grupa starszych chłopców zdobyła złoty medal w biegu na 200m , srebrny i brązowy w sprincie na 60m, złoty medal w chodzie, srebrny w biegu na 800m, srebrny w skoku w dal.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

Analizujemy wyniki i trenujemy do drugiej i ostatniej jesiennej edycji zawodów lekkoatletycznych.