9 kwietnia 2024 roku w parku im. Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie odbyły się Mistrzostwa Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. W kategorii klas 5, 6 wystąpiły: Eurydyka Prusik 5h, Oliwia Wraga 5g, Nina Rybakowska 6c, Klaudia Kuchta 5h, Ola Sverhunova 6a, Iga Raszpunda 6e. W kategorii klas 4 szkołę reprezentowały: Ania Butkiewicz 4g, Zofia Radlińska 4c, Marysia Kuchta 4g, Dominika Stolarczyk 4j, Hania Bosakowska 4f, Nadia Kałdowska 4k.

Po zaciętej walce na dystansie 800m dziewczęta z klas 5, 6 wywalczyły III miejsce w Gdańsku a drużyna klas 4 zaszczytną VI lokatę. Oba zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Reprezentantki klas 5, 6 miały zaszczyt stanąć na podium i zostały udekorowane brązowymi medalami oraz pucharem. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom walecznej postawy oraz wspaniałych wyników sportowych!